Символ у вигляді квітки, утворений сімома кругами в Україні також відомий як шестипелюсткова розетка. Цей орнамент був також поширений в багатьох регіонах України і Польщі, де наділений наділений символічним сакральним значенням. Розетку зображали на одвірках, балках на стелі, хрестах, карнизах, гербах, побутових предметах, меблях, музичних інструментах, предметах ритуального вжитку та надгробках. Стародавні слов’яни пов’язували розетку із головним язичницьким богом Перуном – богом грому і блискавки. Тому в українській мові її також називають символом Перуна, або громовим знаком. На сьогодні вони найкраще збереглися в культурі карпатських горян Галичини, особливо в народній архітектурі, виробах із дерева, та предмету побуту гуцулів, бойків, лемків, та гуралів. Тому їх також називають гуцульською розеткою, бойківською розеткою, гуральською розеткою, підгальською розеткою. Різьблений орнамент розетки зображали на сволоках (дерев’яних балках на стелі), як оберіг, за однією з легенд він обороняв будинок від потрапляння блискавки.
Вибійки – традиційний український спосіб створення орнаментів на тканинах та пласких поверхнях. Використовується для створення відбитків акриловими фарбами, фарбами для тканини, або іншими водорозчинними фарбами.
Зручна у використанні, зі зворотнього боку розміщені ручки для зручного позиціонування та знімання вибійки. БЕЗ ПОЛІВ навколо дизайну, що зменшує ризик випадкового забруднення фарбою!
І ще трішки про матеріал, з якого ми робимо вибійки.
Якщо ви плануєте прикрасити візерунками не одну річ, працювати з олійними фарбами, розчинниками, та хочете, щоб наша вибійка служила вам роками- обирайте для себе наші вибійки з високоякісної фанери. Вони довговічні та стійкі до впливів різних речовин. При очищенні – НЕ ЗАМОЧУЙТЕ НАДОВГО У ВОДІ !!! Дерево розбухає і стає крихким! після промивання під проточною водою – промокніть зайву вологу та залиште вибійку сохнути.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.